Inwestowanie w kryptowaluty – to się opłaca!

Pięć lat temu wszyscy się z nich śmiali – dzisiaj są multimilionerami. Osoby, które zainwestowały kiedyś w kryptowaluty mogą obecnie pochwalić się stopami zwrotu rzędu setek, a czasami nawet tysięcy procent. I choć wzrosty wartości wirtualnych walut nie są już tak olbrzymie, to kapitalizacja tego rynku wciąż się zwiększa, a perspektywy dalszych wzrostów są imponujące. Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Czym są kryptowaluty i skąd bierze się ich popularność?

Kryptowaluty to wirtualny pieniądz oparty na kryptografii, czyli zaawansowanych algorytmach matematycznych. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych banków, zapewniają one bezpieczeństwo środków oraz umożliwiają ich natychmiastowy transfer. Większość kryptowalut została oparta na innowacyjnej technologii blockchain, zwanej po polsku łańcuchem bloków. Zapewnia ona transparentność wszystkich transakcji wykonanych od początku sieci, stanowi silne zabezpieczenie przez malwersacjami, a także pozwala na zarabianie środków poprzez górnictwo, czyli weryfikowanie poprawności transakcji. To właśnie technologia blockchain, a także wygodna i łatwość użytkowania kryptowalut stoją za tak spektakularnym wzrostem ich wyceny.

Najważniejsze kryptowaluty – bitcoin i ethereum

Choć na rynku można obecnie znaleźć tysiące mniej lub bardziej popularnych kryptowalut, najbardziej istotne są najważniejsze z nich, czyli bitcoin oraz ethereum. Bitcoin powstał jako pierwszy i właśnie dlatego bywa nazywany królem kryptowalut, zaś ethereum oferuje kilka innowacyjnych technologii, dzięki czemu jest bardzo często wykorzystywana przez twórców rozmaitych projektów i stron internetowych. Obie te kryptowaluty cieszą się też dużym zainteresowaniem inwestorów, dzięki czemu bardzo łatwo jest je wymienić na gotówkę.

Inwestowanie w kryptowaluty – perspektywy rozwoju branży

Rynek kryptowalut z roku na rok rośnie, nawet jeżeli po drodze zalicza coraz to kolejne tymczasowe spadki wartości. Wielu ekonomistów wróży, że ten silny trend wzrostowy już wkrótce się zatrzyma, ale jak na razie prognozy te się nie sprawdziły. Nie ma wątpliwości, że technologia kryptowalut jest czymś przełomowym dla współczesnej ekonomii, a w przyszłości zostanie szeroko zaadaptowana przez rynek finansowy. To właśnie stąd biorą się te wzrosty oraz optymizm inwestorów. Należy jednak przy tym zauważyć, że poszczególne kryptowaluty różnią się między sobą nie tylko popularnością oraz wyceną, ale też wykorzystanymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przydatnością dla ich użytkowników. W dłuższej perspektywie czasowej te dwie ostatnie cechy będą miały kluczowy wpływ na ich wycenę.

Słownik pojęć rynku walutowego (Forex)

1 komentarz

  1. Inwestowanie w krypto się opłaca, ale niemądrym jest nieliczenie się z ogromnym ryzykiem jakie to niesie.

Comments are closed.