Czym są kryptowaluty? – definicja i popularne przykłady

Kryptowaluta jest to wirtualny pieniądz. Nie ma on fizycznej formy, jest tylko zapisem stanu posiadania, podanym w umownych jednostkach. Portfele, to w nich przechowujemy wirtualne monety.

Nikt niepożądany nie ma dostępu do Twoich wrażliwych danych. Uchroni Cię to przed natarczywą reklamą. Zapewnia nam to prywatny klucz.

Co warto wiedzieć o kryptowalutach?

Obrót tymi wartościami przypomina obrót zwykłym pieniądzem. Tak samo możemy dokonywać zakupów czy to towarów, czy usług, jak i sprzedaży. Płatności są błyskawiczne. W zasadzie rzadko używa się kryptowalut do płatności za towary. Obecnie zakup krypto walut jest traktowany jako inwestycja i to długo terminowa.

Najpopularniejsze kryptowaluty:

Najstarszy i najbardziej popularny jest Bitcoin. Krypto waluty, przesyłamy bezpośrednio przez Internet, bez pośredników np. bank, co zdecydowanie obniża koszty transakcji. Działamy globalnie, praktycznie natychmiast, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dzięki giełdom internetowym zakup czy sprzedaż krypto walut jest bardzo prosta i bezpieczna. Utworzenie bezpiecznego konta trwa kilka minut i wszelkie opłaty dokonamy dzięki kartom debetowym.

Kryptowaluty, nie są emitowane i kontrolowane przez żaden rząd czy inny centralny organ zarządzający. Bezpieczeństwo zapewnia nam technologia zwana łańcuchem bloków, która jest ciągle sprawdzana i weryfikowana. Dzięki krypto walutom mamy możliwość przejąć pełną kontrolę nad swoimi aktywami. Sieć obsługująca bitcoiny nigdy nie była zhakowana.

Trzeba powiedzieć, że transakcja krypto walutą jest nie odwracalna, dlatego trzeba być zupełnie pewnym decyzji. Waluty cyfrowe zrównują szansę niezależnie od miejsca urodzenia czy przebywania.