Shopee sprzedaż krok po kroku – jak skorzystać z tej platformy?

Shopee – singapurska platforma sprzedażowa, wkroczyła na polski rynek z dużym impetem. Jest to kolejna poważna konkurencja dla Allegro, a także dodatkowy kanał sprzedaży, który warto wcielić w swój własny sklep internetowy. Shopee sprzedaż nie różni się tak bardzo od podobnych serwisów, jednak warto omówić ją w sposób szczegółowy, aby móc łatwo i bez komplikacji rozpocząć swoją działalność na tej platformie.

Shopee – sprzedaż, która chroni kupujących

Każdy, kto w życiu zajmuje się sprzedażą internetową zetknął się z taką popularną platformową sprzedażową jak Allegro. Nikt nie ma wątpliwości, że to miejsce w sieci sprzedaje, czego dowodem są tysiące zrealizowanych transakcji. A Shoppe – sprzedaż przy użyciu tej platformy jest możliwa?

Co to jest platforma Shopee?

Nim zaczniemy rozważać to, czy platforma Shopee sprzedaje, na początku wyjaśnijmy czym ona jest i skąd się ona wzięła. Serwis stworzyła singapurska firma Sea Ltd. Naczelną zasadą platformy jest ochrona kupujących przed nieuczciwymi sprzedawcami. Aby ten, kto oferuje towar do sprzedaży mógł otrzymać za niego pieniądze, najpierw klient musi potwierdzić, że odebrał zamówione rzeczy. Jeśli dostawa nie zostanie zrealizowana, gwarancja Shopee zwraca pieniądze dla klienta.

Korzyści, które daje korzystanie z Shopee?

  • Na początku brak opłat abonamentowych oraz brak pobierania prowizji przez sześć miesięcy;
  • Dostęp do wszystkich narzędzi zarządzania sprzedażą oraz służących do analizy;
  • Darmowa dostawa bez minimalnej kwoty zamówienia;
  • Współpraca z kurierami DPD i InPost.
  • 25 kategorii, na których prowadzona jest Shopee sprzedaż.

Shopee – sprzedać, która może zagrozić…?

Wprowadzenie na polski rynek Shopee z pewnością nie da się nie zauważyć. Na pewno tego faktu nie pominą najwięksi w branży, ponieważ wprowadzenie nowej marki zwykle wiąże się z mniejszym lub większym odziaływaniem na pozostałych.

Obecnie najbardziej Shopee zagraża Ali Express. Czy tak samo będzie również z Allegro? To zależy od tego, jak wielu sprzedawców porzuci popularny dziś serwis sprzedażowy na rzecz nowej platformy. Na ten moment wydaje się, że Allego jest niezagrożone.

Niemniej jednak, każdy sprzedawca powinien tak czy inaczej przetestować platformę Shopee. Nowe miejsce zwykle daje nowe możliwości prezentacji oferty, a tym samym nowych klientów, którzy przynoszą danej firmie dochód.

Oczywiście rezygnacja z dotychczasowych kanałów sprzedaży nie musi mieć miejsca. Co więcej, integracja Shopee już niebawem będzie możliwa dzięki rozwiązaniom od ErpBox. Tak, jedno oprogramowanie e-commerce może zagwarantować sprawne i efektywne zarządzenie sklepami w wielu kanałach.

Z narzędziem oferowanym przez ErpBox można się zapoznać się bezpłatnie: https://www.erpbox.pl/erpbox-a-integracja-z-shopee-nadchodzaca-nowosc-dla-e-sprzedawcow/. Wystarczy założyć darmowe konto i skorzystać z okresu próbnego, który trwa aż 21 dni. Dzięki temu można samodzielne odkryć wszystkie funkcje, które pomogą pozyskać nowych klientów i skłonić do większych i częstszych zakupów tych, którzy już kupują.

Rozpoczęcie sprzedaży na Shopee – jak zarejestrować nowe konto sprzedawcy?

Rzecz jasna, chcąc korzystać z Shopee, w pierwszej kolejności należy zarejestrować włassne konto sprzedawcy. Zrobić to można w zaledwie kilku prostych krokach:

  • Najpierw należy przejść do zakładki przypisanej rejestracji. Jest to „Centrum Sprzedawcy” na komputerach lub zakładka „Moje Shopee” → „Zacznij sprzedawać” w przypadku urządzeń mobilnych.
  • Po rozpoczęciu rejestracji konta należy wybrać typ sprzedawcy. Dostępne opcje to konto indywidualne, firmowe (jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka, a także non-profit.
  • Do sfinalizowania procesu rejestracji potrzebne jest jest jeszcze wprowadzenie wymaganych danych – warto upewnić się, że wszystkie podane informacje są poprawne.

Przesłane informacje, które wymagane były przez proces rejestracji, przechodzą weryfikację. Jeśli nie pojawią się w jej trakcie żadne problemy, Shopee przekaże jej potwierdzenie – w tym momencie można już rozpocząć swoją działalność na tej platformie.

Aktywowanie wypłaty środków wymaga przesłania określonych dokumentów po dokonaniu rejestracji, co ma na celu potwierdzenie danych. Więcej informacji dotyczących samej rejestracji oraz związanych z nią formalności można odszukać na stronie Shopee, z którą zdecydowanie warto lepiej się zapoznać.

Jak usprawnić Shopee sprzedaż? Profesjonalne narzędzia na wyciągnięcie ręki!

Aby usprawnić działanie utworzonego kanału sprzedaży, warto dobrze przygotować się do efektywnego zarządzania swoim kontem na nowej platformie. Shopee sprzedaż pod wieloma względami przypomina prowadzenie konta na innych marketplace, jednak szereg unikalnych rozwiązań i innowacji, jakie wprowadza singapurska firma, z pewnością będzie wymagała od e-przedsiębiorcy nieco elastyczności.

Doskonałym sposobem na sprawniejszą sprzedaż jest zatem skorzystanie z odpowiedniego, profesjonalnego oprogramowania do zarządzania e-sklepem i obsługi zamówień. Świetnym wyborem jest system ErpBox, którego integracja z platformą Shopee zostanie wdrożona już wkrótce, pozwalając między innymi na wiele opcji automatyzacji.